Choď na obsah Choď na menu
 


Žrebovanie extraligy mužov aj žien už 17. augusta

16. 8. 2009

Žreb najvyšších celoslovenských basketbalových súťaží - extraligy žien a extraligy mužov - sa uskutoční už v pondelok 17. augusta 2009 o 13.00 h. Podľa pôvodného plánu sa mal konať až o týždeň neskôr.

Žrebovať sa bude v Bratislave, v Dome športu na Junáckej ulici 6. Do extraligy mužov sa prihlásilo dvanásť mužstiev - Basketbal Pezinok, BK Inter Bratislava, MBK Handlová, MBK Rieker Komárno, Astrum Levice, BK 04 AC LB Spišská Nová Ves, BK SPU Nitra, BC Prievidza, BK Svit, BK Dolný Kubín, BKM Banská Bystrica a nováčik BK Váhostav-SK Žilina. Prvé kolo mužskej najvyššej súťaže je na programe 26. septembra. Obhajcom titulu sú hráči SPU Nitra.

V Extralige žien bude medzi sebou súťažiť desať tímov - Dobrí Anjeli Košice, MBK Ružomberok, Basket Steel Slovakia Košice, BK Inpek UKF Nitra, Cassovia Košice, ŽBK Whirlpool Poprad, MBK Agrotrade Rožňava, BK Slovan Bratislava, BK PU Bemaco Prešov a BK UMB 08 Banská Bystrica. Prvé kolo ženskej najvyššej súťaže by mali odohrať 20. septembra. Majstrovský titul obhajujú Košičanky, ktoré vstupujú teraz do súťaže pod názvom Dobrí Anjeli.

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Basket

(admin, 16. 8. 2009 9:58)

Tak tento ročník bude zaújmavý...