Choď na obsah Choď na menu
 


Dolný Kubín odstúpil z extraligy mužov

17. 8. 2009

BK Dolný Kubín bojoval dva roky po sebe o zachovanie extraligovej príslušnosti a dvakrát uspel v priamom súboji proti Slávii TU Košice. Napriek tomu do nového ročníka najvyššej domácej súťaže nenastúpi, keďže vedenie klubu v pondelok ráno vzalo späť prihlášku do súťaže.

„V pondelok ráno prišiel fax oznamujúci stiahnutie prihlášky Dolného Kubína do extraligy mužov,“ povedal pre sport-basketbal.estranky.sk člen hracej komisie Slovenskej basketbalovej asociácie (HK SBA) Juraj Panák a dodal: „Berieme to ako definitívu. Počas minulého týždňa prišli informácie o tejto možnosti s tým, že konečné rozhodnutie padne v pondelok.“

Známa basketbalová liaheň musí v prípade záujmu o súťaž mužov začať od najnižšej regionálnej súťaže. Keďže odhlásenie prišlo ešte pred žrebovaním, klubu nehrozia žiadne postihy. Extraliga mužov by podľa platných noriem mala mať jedenásť účastníkov. Žreb najvyšších celoslovenských basketbalových súťaží - extraligy žien a extraligy mužov - sa uskutoční už dnes (17. augusta) o 13.00 h.

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Zatiaľ nebol vložený žiadny komentár.